Nové Články

Windows 10 prodlouží výdrž baterie – omezí procesy na pozadí

Windows 10

Společnost Microsoft přišla na způsob, jak efektivně prodloužit výdrž baterie v noteboocích na platformě Windows 10.

Funkce s názvem Power Throttling

Microsoft přichází s novou funkcí „Power Throttling“, která výrazně pomůže prodloužit výdrž baterie v noteboocích. Při interních testováních se Microsoftu povedlo docílit až 11% úspory energie.

Na tuto žhavou novinku nebudeme muset čekat až do příští velké aktualizace Redstone 3, ale k dispozici bude mnohem dříve.


A jak to celé funguje?

Po aktivaci této funkce začne operační systém řídit procesy na pozadí tak, aby snížil zátěž procesoru, čímž dojde k prodloužení výdrže baterie. Která je samozřejmě klíčová pro notebooky, tablety a nejrůznější konvertibly. Nemusíte se bát, že by funkce začala bezhlavě ukončovat všechny programy na pozadí. Systém je nastaven tak, že by měl sám rozpoznat, o jak důležitý proces se jedná, a podle toho s ním naloží. Nová funkce by tedy neměla přerušit přehrávanou hudbu nebo běžící instalaci. Všechny procesy by měly být dokončeny, jen přitom bude méně zatěžován procesor a s ním i vybíjena baterie.

Funkce je prozatím dostupná jen v kombinaci s procesory vybavenými technologií Intel Speed Shift, to znamená šestou (Skylake) a sedmou generací čipů (Kaby Lake) od Intelu. Ovšem aktuálně se pracuje na tom, aby „Power Throttling“ fungoval na zařízeních také s jinými procesory. Rozšíření dostupnosti bychom se měli dočkat v následujících měsících.

Autor článku
Tomáš Krauz
Copywriter a pomocník s obsahem na webu PočítačeProKaždého, nadšenec do motocyklů a počítačů.

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio