Nové Články

Ve Windows 10 najdete nativní podporu sledování očí

Společnost Microsoft plánuje, že do svého systému Windows 10 integruje sledování očí, aby tak umožnil používání počítače s tímto operačním systémem i lidem, kteří trpí neurodegenerativními onemocněními, například amyotrofickou laterální sklerózou (známou pod zkratkou ALS), o které se společnost v poslední době získává stále větší povědomí. Lidé postižení touto nemocí nemohou myš nebo klávesnici tak jako běžní uživatelé.

Už je znám název

Název této funkce nebude nijak složitý, Microsoft ji pojmenoval „Eye Control“. Ze začátku by měla funkce pracovat pouze s již dostupným hardwarem, který je určený pro ovládání očima. Společnost spolupracuje se švédskou firmou Tobii, která se těmito výrobky dlouhodobě zabývá, a uvedla, že podporu této funkce dostanou i její další výrobky určené například pro ovládání mobilního telefonu.

Americká společnost Microsoft se funkcemi umožňujícími ovládání počítačů, mobilních telefonů atd. začal zajímat již v roce 2014. V té době totiž vyhrál v soutěži, která byla určena hackerům, projekt naznačující právě tento způsob ovládání právě v operačním systému Windows. Lidem, kteří se potýkají se sníženou pohyblivostí, by funkce měla usnadnit například otevírání aplikací nebo psaní na virtuální klávesnici. A to vše pouhým pohybem očí.

Možná již příští rok

Funkce Eye Control se již brzy dočká beta testování, jehož se však budou moci účastnit jen členové programu Windows Insider. Datum zveřejnění zatím není známý, ale pokud vše půjde podle plánů a projekt se vyhne komplikacím, mohl by vyjít již v příštím roce.

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio