Nové Články

USB-C – Co vše lze připojit?

Apple MacBook a dokovací stanice s USB-C

Do nových notebooků se rozšiřuje nový typ konektoru USB-C a často už nahrazuje část portů USB. U několika nových ultrabooků už najdeme pouze tento inovativní konektor. A v čem se skrývá jeho výhoda oproti klasickému USB 3.0?

Rychlost!

Když pomineme USB 2.0, který už na mnoha noteboocích nenajdete, v porovnání s USB 3.0 je USB-C podstatně rychlejší. USB-C je nejčastěji rozhraním USB 3.1, které poskytuje nejen vyšší přenosové rychlosti, ale i nabíjecí výkon pro vaše mobilní zařízení.

Postupem času tak na změnu konektorů a jejich standardu reagují výrobci různých adaptérů, dokovacích stanic nebo příslušenství. Ceny jsou sice zatím vysoké, ale někomu se to i za ty peníze vyplatí.

Úspora místa na jakémkoli zařízení

K rychlosti se připojuje ještě úspora místa, jelikož je USB-C velmi všestranný port a lze k němu připojit spoustu zařízení. Tím odpadá na spousta zařízeních potřeba například HDMI konektoru nebo  MiniDisplay Portu. A úspora místa se počítá!

Možnosti připojení

Konektory USB-C dnes najdeme na mnoha ultraboocích a málokoho to překvapí. Překvapení jsou tu ale s ohledem na mobilní telefony, na kterých se začínají USB-C objevovat v poslední době poměrně často. Dalším překvapením může být MacBook od Apple, který nabízí pouze jeden konektor a to je právě USB-C. Ano, není to úplně nejideálnější řešení úspory místa, ale existuje mnoho možností, co k tomuto drobečkovi připojit.

Dokovací stanice USB-C

Se vstupem konektoru USB-C na trh samozřejmě přišli výrobci i s novinkami v podobě dokovacích stanic. Úspora místa = méně konektorů = málo připojitelných periférií. Dokovací stanice mohou být na dvě nebo tři USB nebo HDMI výstup. Můžete mít ale i vychytanější dokovací stanice, které nabídnou mnohem více.

Ke svému MacBooku s jedním konektorem můžete připojit stanici nabízející až 5x USB, gigabitový ethernet, HDMI 1.4b, audio výstup, čtečku SD karet a další dvojici konektorů USB, které jsou schopny nabíjet s výstupem 1,5 A. Dokovací stanice OWC USB-Dock vás ale vyjde bez dvou pětikorun na pět tisíc. Ale váš život je hned příjemnější.

Zdroj informací a obrázku: zive.cz

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio