Nové Články

Toshiba s novými notebooky X series

Toschiba Portrége X20W

Na český trh míří tři nové modely řady X series. Jedná se o modely Portégé X20W, Portégé X30 a Tecra X40. Spolu s těmito notebooky se do českých obchodu dostane také nová generace notebooků Portégé, Tecra Z50-D, Tecra A50-D, Satellite Pro A50-D a Satellite Pro R50-D, které byly vybaveny nejnovějšími procesory Core s architekturou Kaby Lake od Intelu.

Nový notebook X20W lze použít i jako tablet

Portégé X20W je konvertibilní notebook, který má 12palcovým Full HD a nabízí výdrž baterie až 16 hodin. V základní konfiguraci je notebook vybaven procesorem Intel Core i5 procesor, pamětí RAM 8 GB a 256 GB SSD a váží 1,1 kg. Notebook lze díky kloubu, který lze ohýbat v úhlu 360°, používat jako obyčejný notebook nebo tablet. Tento notebook je zatím jediný, který již má stanovenou cenu. Portégé X20W si můžete pořídit za přibližně 40 000 korun. V ceně je stylus a on-site záruka 3 roky.

Portégé X30 je oproti tomu klasický notebook s 13palcovým displejem a chlubí se parametry ultralehký a ultratenký. Váží pouhých 1,05 kg a je tenký 15,9 mm.

Největším modelem této řady je notebook Tecra X40, stále však jde o lehký a tenký notebook. Osazen je displejem s úhlopříčkou 14 palců, je tenký 16,9 mm a váží pouze 1,25 kg.

Novinky a specifikace

Notebooky těží z vlastností operačního systému Windows 10 Pro. Využívají nejnovější technologie společnosti Toshiba jako je pokročilý systém chlazení Hybrid Air Cooling (k přenosu tepla od procesoru a dalších částí, které generují teplo, slouží celá konstrukce) a koncept hořčíkového šasi, který dodává notebookům pevnost. To vše umožňuje maximalizovat výkon 7. generace procesorů Intel® Core™.

Zařízení dále disponují kvalitními reproduktory Harman Kardon, podsvícenou klávesnicí, konektory USB 3.0 a HDMI v plné velikosti a také slot pro karty microSD. K dispozici je také možnost využití čtečky čipových karet. Zařízení se nabíjí přes USB-C, které využívá rozhraní Thunderbolt 3 a dále umožňuje připojit například USB-C to HDMI nebo USB-C to VGA adaptéry. Podle tvrzení výrobce baterie vydrží až 16 hodin, přičemž za pouhých 30 minut lze notebook dobít na další čtyři hodiny.

Zabezpečení

Aby citlivá data byla v bezpečí mají notebooky několik vrstev zabezpečení. Obsahují biometrické a obličejové autentizační senzory. Notebooky jsou vybaveny novými touchpady SecurePad™s vestavěným snímačem otisků prstů Synaptics® Natural ID a dále infračervenými kamery, které umožňují autentizaci obličeje. To vše lze kombinovat a není tak nutné k přihlášení zadávání hesla. Toshiba si také programuje vlastní BIOS, který snižuje riziko neautorizovaného přístupu. Dnes již je samozřejmostí kompletní šifrování disku, respektive SSD a TPM čip. Navíc Toshiba poskytuje 3 roky on-site záruku, což je důležité pro podnikové nasazení, na které společnost cílí.

Autor článku
Tomáš Krauz
Copywriter a pomocník s obsahem na webu PočítačeProKaždého, nadšenec do motocyklů a počítačů.

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio