Nové Články

Test notebooku HP EliteBook 8560p

Hp EliteBook 8560p

Notebook HP EliteBook 8560p

Notebook HP EliteBook 8560p je notebook z roku 2011, nicméně to z něj nedělá ještě starý a nepoužitelný stroj. Ve specifikaci s hliníkovým pouzdrem, procesorem Intel Core i5 druhé generace, s grafikou AMD a 15,6” matným displejem totiž v roce 2011 stál kolem třiceti tisíc korun. Dnes se dá koupit za nějakých 9 – 12 000 korun, což  je v porovnání s aktuálními modely notebooků a jejich výbavou výborná cena za skvělý hardware.

EliteBook 8560p s typovým označením LQ589AW je vybaven matným HD displejem s uhlopříčkou o hodnotě 15,6 palce a rozlišením 1600 x 900, rychlým Core i5 Sandy Bridge procesorem (2540M) a grafickou kartou ATI (HD6470M). V tomto notebooku najdeme i na dnešní dobu dostačující 4 GB operační paměti RAM.

Hp EliteBook 8560p  Hp EliteBook 8560p

Tělo

Namísto obvyklého použití černého plastu nebo hliníku pro tuto sérii HP použilo sice hliník, vypadá ale jako platina. Pouze spodní vana tohoto notebooku je z černého plastu. Hliník by měl notebook velmi dobře chránit proti prachu, vlhkosti, vysoké teplotě a menším nárazům či pádům. EliteBook 8560p je tedy dostatečně vybaven i pro člověka, který hodně cestuje a často pracuje i ve venkovním prostředí.

Řemeslné zpracování je příkladné a dělá notebook extrémně robustní. Podle výrobce notebook přežije i těžké nárazy, které byly testovány v souladu s vojenskými standardy (MIL-STD 810G). Povrchy notebooku jsou také velmi odolné proti zanechávání otisků prstů. Tato robustnost se ale podepisuje na hmotnosti notebooku – notebook jako takový váží 2,7 kilogramu, což je o něco více, než je obvyklé u podobných modelů. Pokud po notebooku ovšem vyžadujeme nějakou tu výdrž a odolnost, nepřekvapí nás hmotnost ani 90W adaptéru, který váží bezmála půl kilogramu.

Konektivita

HP do tohoto modelu umístilo snad všechny typy portů, které využijete v obchodním notebooku. Notebook je dodáván se dvěma USB 3.0 porty na pravé straně Hp EliteBook 8560pa dalšími dvěma USB 2.0 na straně levé. Na levé straně notebooku je také eSATA konektor. Rozestupy mezi USB jsou poměrně malé, dva širší konektory vedle sebe připojíte jen stěží.

8560p je také vybaven VGA portem, dvěma 3,5 mm porty pro sluchátka i mikrofon, RJ 45 pro připojení internetu, DisplayPortem a spoustu zákazníků potěší i DVD vypalovací mechanika. Na levé straně je také čtečka SD a MMC paměťových karet. I přesto, že má notebook tolik portů, strany zařízení nevypadají vůbec přeplněné.

Sdílení

EliteBook 8560p nabízí několik možností pro připojení k internetu. Jedním z nich je Gigabitový LAN port, který se dnes považuje již jako standard. Pro tento způsob připojení však potřebujete vždy kabel a tak jsme v jisté míře omezeni v pohybu. Další možností připojení je samozřejmě připojení přes bezdrátovou síť LAN ve standardu 802.11 b / g / n IEEE. V zařízení je také Bluetooth, který se však v dnešní době používá minimálně.

Zabezpečení

Bezpečnost je vždy důležitým tématem pro obchodní (business) notebooky. Samozřejmě nechcete, aby si ostatní lidé mohli zobrazit nebo zkopírovat informace o vašem notebooku. Z tohoto důvodu je notebook vybaven čtečkou otisků prstů, která poskytuje přístup k systému. Další bezpečnostní funkce zahrnují šifrování pevného disku, ochranu heslem pro BIOS a Kensington bezpečnostní zamykací mechanismus.

Klávesnice a touchpad

QWERTZ klávesnice je dalším poutavým rysem notebooku. Je velmi odolná proti polití, její volně stojící klávesnice jsou pak velmi pohodlné. K dispozici je samostatná numerická klávesnice. Některé funkce notebooku jsou dostupné přes tlačítko Fn, jako to bývá u dnešních nových modelů ve standardu.

Hp EliteBook 8560p

Čtyři směrové šipky jsou na EliteBooku 8560p velmi malé. Naštěstí se jedná o business notebook a ne notebook určený na hry, takže se s takovýmto rozložením šipek dá bez větších problémů pracovat. V hlavní klávesnici, přesněji řečeno mezi G, H a B je další tlačítko, zvané pointstick. Toto tlačítko může být použito jako náhrada za myš nebo touchpad.

Integrovaný touchpad podporuje multi-touch gesta, což se stává běžnějším až o nějaké tři roky později. Na touchpadu najdeme také oblast, kterou můžeme využít pro obousměrné rolování.  HP umístilo do oblasti touchpadu 4 tlačítka, což je poměrně neobvyklé. Dvojice tlačítek plní ale stejnou funkci. Pomocí tlačítka může být touchpad úplně deaktivován. Přes touchpad o velikosti 110 x 57 milimetrů jezdí prst velmi lehce a ovládání je díky němu velmi přesné.

Displej

HP EliteBook 8560pEliteBook 8560p disponuje displejem s maximálním rozlišením 1600 x 900 bodů a s poměrem stran 16:9.Rozlišení je pro tuto uhlopříčku dostatečné.Bohatost barev je na tomto displeji i přes jeho matnou úpravu vynikající. V průběhu našich testů vypadal obraz velice živě a barvy byli příjemné.

Tento notebook je vhodný pro venkovní použití nejen díky jeho robustnímu tělu, ale také díky displeji. Matná povrchová úprava nedovolí, aby se na displeji odrážely sluneční paprsky. Webové stránky si tak na displeji pohodlně prohlédnete i na terase. Sledování videa je ovšem ve venkovním prostředí těžké a to hlavně kvůli sytosti a živosti barev. Toto je ovšem obecný problém všech displejů u notebooků. Na matném displeji jsou na slunci barvy výrazně vybledlé, na lesklémdispleji zase vidíte odrazy všech předmětů okolo vás.

Obraz je z téměř každého úhlu pohledů jasný. Změny jasu se projeví jen tehdy, pokud se na displej koukáte pod úhlem větším 40 stupňů. V typickém rozmezí úhlů, tedy s displejem nastaveným na 90 stupňů ke stolu, je obsah obrazovky jasně viditelný i ze strany.  

Výkon

Náš testovaný model je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Core i5-2540M (s kódovým označením Sandy Bridge) s rychlostí 2,6 GHz. Procesor má 3072 KB vyrovnávací paměti. Core i5 podporuje Turbo Boost 2.0, což znamená, že se může automaticky přetaktovat až na hranici 3,3 GHz. 

Maximální výkon nijakým způsobem nekolísá, v našem simulovaném testu v délce 180 minut zůstala rychlost konstantní a to výše zmíněné 3,3 GHz.
Tento dvoujádrový procesor obsahuje také grafickou kartu, která je využitelná především na nenáročné úkoly. HP s tímto počítalo a v notebooku spoléhá na druhou grafickou kartu AMD Radeon HD 6470M s 1 GB paměti.

Hlučnost a teplota

EliteBook má dobrý systém pro rychle se pohybující teplo od procesoru a grafické karty. Ventilátor běží nepřetržitě, je jasně slyšitelný a to zejména v klidném prostředí. Nicméně tento hluk zůstane vždy nenápadný, rušivost během našeho testu je nulová.

Hodnota hluku byla v klidovém režimu 33 dB. Během přehrávání DVD bez zvuku dosáhla hlasitost 35,6 dB a během zátěžového testu na maximální výkon hlasitost stoupla na 41,5 dB.

EliteBook 8560p LQ589AW budete chtít čas od času využít pro práci na klíně. Zde je umístěn vývod tepla, nicméně hodnota tepla dosáhla v klidnějším režimu notebooku hodnoty 33 stupňů Celsia a při zátěžovém testu 44 stupňů Celsia, což při teplotě procesoru až 80 stupňů dovoluje právě práci s notebookem na klíně.

Reproduktory

Ozvučení se skládá ze dvou reproduktorů umístěných na spodní straně pouzdra. Zvuk při přehrávání DVD je velmi stereofonní. Občas jsme měli pocit, že notebook obsahuje více než dva reproduktory, žádné další jsme ale nenašli.

Kvalita zvuku z reproduktoru je přijatelná s ohledem na jejich velikost. Pro zvukový výstup zde nenajdete optický výstup ani HDMI port, takže se budete muset spokojit s dvěma výstupy 3,5 mm. Pro business notebook jsou reproduktory však pouze doplňkem pro systémové zvuky, pro přehrávání filmu jsou také dostačující.

Životnost baterie

Pracovní notebook by měl vydržet co nejdéle. Naše různé scénáře testu baterie ovšem ukazují, že s jeho šestičlánkovou baterií rozhodně nemůžete notebook používat celý den.

V klidovém stavu bez jakéhokoli připojení baterie vydržela 8 hodin a 22 minut. Při běžném použití se čas zkrátil na 4 hodiny a 37 minut. Přehrávat film si pak můžete 2,5 hodiny, než se notebook bude muset připojit do zásuvky.HP 8560 výdrž baterie

Průměrný odběr energie notebooku byl při zvýšené zátěži v našem testu mezi 56 W a 76,1 W, což je pro tuto třídu notebooků průměr.

Prázdná baterie pak potřebuje 130 minut na to, aby se dobila na plnou kapacitu.

I přes to, že je tento notebook staršího typu, výdrž na baterii přes 4 hodiny považujeme za dobrou. Ve srovnání s ultrabooky je to sice výdrž poloviční, u drahých modelů ultrabooků i třetinová, nicméně v porovnání s běžnými notebooky kolem ceny 12 tisíc je tato výdrž dokonce mírně nadprůměrná.

Hodnocení

Business notebook HP EliteBook 8560p LQ589AW je přesvědčivý v každém ohledu. Má velmi elegantní design, robustní konstrukci a odolnou Hp EliteBook 8560pklávesnici. Díky dostatečnému výkonu je práce na tomto notebooku vlastně zábava. Výdrž na baterii spadá do průměru v této kategorii a za ceny, které oproti těm původním dosahují přibližně jedné třetiny, jsou pro takto konfigurovaný notebook minimálně výhodné.

Zdroj: článek je volně přeložen z webu http://www.notebookcheck.net/Review-HP-EliteBook-8560p-Notebook.55221.0.html. Za přesnost informací a překlad neručíme.

Autor článku
Tomáš Krauz
Copywriter a pomocník s obsahem na webu PočítačeProKaždého, nadšenec do motocyklů a počítačů.

Related articles

 • Jak vyčistit paměť RAM počítače

  Operační paměť RAM se vývojem notebooků a počítačů navyšuje, musí ale zvládat více úkonů najednou. Kromě běhu operačního systému se operační paměť stará o běh všech dalších procesů a programů – ať už těch antivirových, tak například náročných her. I prohlížeče operační paměť zatěžují, proto je dobré občas operační paměti ulevit. Když se počítač sekne,

 • Copyright a registered trademark – klávesová zkratka

  Klávesové zkratky pro copyright a registered trademark se píší jednoduše a i přesto, že je tak často nevyužijete, je dobré jejich zápis znát. Nikdy nevíte, kdy si nebudete moci zkratku vyhledat a její využití bude nezbytné. Přitom zápis © a ® není vůbec složitý. A to jak na počítači, tak na notebooku. Symbol můžete také

 • HP Z2 Mini G3 v mini-rozměrech s i7 i Intel Xeon

  HP připravilo nový počítač s označením Z2 Mini G3 a má sloužit především jako pracovní stanice – tedy pro práci v programech CAD. Zajímavé jsou hned tři věci – rozměry, výkon a cena. Rozměry počítače Pracovní stanice bývají obvykle nevzhledné velké krabice a jejich ventilátory dělají velký hluk. To u HP ale neplatí. Z2 Mini

 • Test notebooku Dell XPS 13 9360

  Tichá evoluce – tak lze nazvat nový model Dell XPS 13, který nabízí novou generaci procesorů, úžasnou výdrž na baterii a prvotřídní ergonomii. Většina parametrů a prvků XPS čtvrté generace vypadá skvěle. Dell se v posledních letech zaměřuje také na zmenšování tloušťky zařízení, čímž displej s názvem „InfinityEdge“ získává nový rozměr. Dell XPS je známý

 • Macy vyjdou pro firmu levněji, než zařízení s Windows

  Na webu JAMF.com se objevila zpráva o tom, že Macy jsou pro firmu levnější, než zařízení s Windows. I když se zařízení od Applu o několik stovek dolarů dražší, než počítač nebo notebook s Windows, jeho údržba je pak výrazně levnější a díky delší životnosti se vyplatí investovat. Jedinou nevýhodou tak může být pro firmu

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio