Nové Články

Test notebooku Dell Latitude 3570

Dell Latitude 3570

Kancelářské notebooky povýšily na vyšší úroveň a už nejsou pouze pro textové dokumenty a jednoduché tabulky s minimem dat. Aktuálně lze vybrat ve střední třídě mnoho zajímavých kousků, které disponují dobrým výkonem a hlavně přijatelnou cenou. Příkladem toho může být Dell Latitude 3570. Pokud uživatel nepotřebuje nějaké extra rozlišení displeje a mnoho konektorů k připojení jaderné ponorky, je 3570 ideálním řešením právě pro něj nebo pro ni.

Cena a výbava

Cena notebooku v červnu 2016 byla na hodnotách kolem 20 000 korun. Vždy záleží na použité specifikaci. Všechny modely jsou dodávány se stejným TN displejem s 1 366 x 768 pixely a licencí na Windows 7 Professional. Notebooky se již však v mnoha obchodech dodávají rovnou s předinstalovanými Win 10. Rozdíly mezi zařízeními se projevují na procesoru, kde můžeme najít i3 nebo i5.

Dalším parametrem pro navýšení ceny je klasicky operační paměť – v našem případě 4 nebo 8 GB RAM. Dell pro svůj Latitude používá úložiště ve formě 500 GB HDD nebo 128 GB SSD. Oba disky jsou pro kancelářskou práci řekněme dostatečné, vhodnějším řešením vidíme nejen v noteboocích ale použití SSD úložiště. Spotřeba takového disku je výrazně nižší, rychlost zase několikanásobně vyšší oproti HDD. Jedinou nevýhodou tak může být méně prostoru pro osobní data. A proto tu jsou externí disky, případě SD karty.

Konkurence

Konkurenti Modelu Latitude 3570 jsou pak Lenovo ThinkPad L560-20F10026GE, Lenovo ThinkPad E550-20DF00CNGE nebo HP ProBook 450 G3. Největší silou notebooku je rozhodně použití úsporných procesorů a SSD úložiště, nevýhodou pro některé uživatele může být méně kvalitní displej.

Testovaný model

Je nezbytné, abychom uvedli testovaný model notebooku. Jedná se o notebook s 15″ displejem a základním rozlišením 1 366 x 768 pixelů. Je osazen procesorem i5-6200U Skylake 2,3 GHz a grafickým čipem Intel HD Graphics 520 s 300 – 1050 MHz. Notebook nabízí 8 192 MB operační paměti RAM DDR3L. Musíme pochválit SSD úložiště s kapacitou 128 GB od Samsungu a jeho poměrně nízkou hmotnost – 2,06 kilogramu.

Tělo notebooku

Konstrukcí notebooku se již dostáváme ke klasické koncepci našich testů. Dell se u modelu Latitude 3570 rozhodl pro matný a černý plastový kryt. Povrchy jsou poměrně odolné otiskům prstů. Dell Latitude 3570 - těloNotebook je mírně nakloněn k uživateli, jelikož je na spodní straně speciálně umístěná baterie. Speciálně, zvláštně.. to je na vás. Menší a nevyčnívající baterie je také k dispozici, my jsme měli možnost testovat zařízení s baterií o větší kapacitě. Design můžeme nazvat velmi prostým. Notebook má zaoblené rohy a klasicky umístěné zadní logo. To je vše.

S trochou úsilí se může základna notebooku mírně prohýbat, což neplatí pro displej. Ten je díky své tloušťce snadno ohebný a tlaku odolává jen málo. Panty jsou poměrně tuhé, takže otevření displeje jednou rukou (aniž by se nadzvedla základna zařízení) je téměř nemožné. Kvalita zpracování ale vypadá dobře – nikde nejsou nepravidelné mezery, jako například u některých modelů Lenova stejné nebo o něco nižší cenové kategorie. Celkově lze říci, že je vyrobený vzhledem k příznivé ceně velmi slušně.

Konektivita

Každý, kdo potřebuje speciální rozhraní, jako je DisplayPort nebo Thunderbolt, bude se muset porozhlédnout ve vyšších cenových hladinách. U Latitude 3570 najdeme obvyklý standard, který ale většinou dostačuje. Na levé straně zařízení najdeme napájecí konektor, Ethernet, výdech větrání, HDMI, 2 USB 3.0 a jack pro sluchátka / mikrofon. Na pravé straně je pak výstupů ještě méně – najdeme čtečku paměťových karet,, USB 2.0 a VGA port.

Pro test čtečky paměťových karet využíváme Toshibu Exceria Pro SDXC 64 GB UHS-II. Maximální rychlost přenosu byla v testu 24 MB/s při kopírování, u obrázků s velikostí 5 MB za kus můžeme očekávat rychlost kolem 22 MB/s. V porovnání s průměrnými rychlostmi kolem 70 MB/s od ostatních čteček SD karet je to velmi špatný výkon.

Sdílení

Ačkoli je Wi-fi modul Atheros vybeven Bluetooth 4.1, nepodporuje nejnovější AC normu. Je možné použít tedy pouze často velmi zaneprázdněnou st o 2,4 GHz přes 802.11 IEEEE. Díky MIMO 2×2 lze dosáhnout potencionální hrubé rychlosti přenostu dat kolem 300 MB/s.

Klávesnice a touchpad

Na klávesnici nelze hledat nic zvláštního. I přes to, že se jedná o základní model klávesnice, jsou jednotlivé klávesy příjemné. Na rozdíl od poněkud zmenšené numerické klávesnici, v porovnání s desktopem, dispozičně nedrží žádná tajemství ani překvapení. Klávesy v horní řadě (F1-F12) jsou poměrně malé, nejsou ale využívány tak často. CAPS LOCK je pak jedinou klávesou, která je vybavena stavovou LED diodou.

Dell Latitude 3570 - klávesnice

Hloubka poklesu kláves vzhledem k základně notebooku je docela krátká a tak je klávesnice trochu hlučnější. Dell Latitude 3570 není díky klávesnici to nejvhodnější zařízení pro použití v místech, která jsou citlivá na hluk. Podsvícení klávesnice je dvouúrovňové a rozhodně není v této cenové kategorii samozřejmostí.

Aniž by byl touchpad a jeho tlačítka oddělen, nelze si zde stěžovat. Přesnost a citlivost je dobrý, skluzové vlastnosti dostatečné a funkce drag & drop funguje bez chyby. Jediné, co zkušebnímu technikovi vadilo, byl hlasitější zvuk při stisku. Možná to je ale úmyslné, aby uživatel získával zpětnou vazbu.

Displej notebooku

TN displej společnosti Dell nemá žádné prémiové kvality. Musíme zkritizovat nízké rozlišení 3 166 x 768 pixelů, která se rovná zastaralé hustotě pixelů 101 PPI. Ikony na ploše a texty jsou ve standardu poměrně velké. Za danou cenu bychom uvítali Full HD displej. Notebook by pak pravděpodobně nedisponoval SSD diskem, který bychom před displejem rozhodně upřednostnili.

Dell Latitude 3570 - displej

Pozorovací úhly jsou v přijatelně dobré rozsahu, kontrastní poměe je ale slabých 326:1. Lenovo ThinkPad L560 si vedl v tomto ohledu podstatně lépe s hodnotou 903:1. K zachování určité kvality zobrazení doporučujeme notebook využívat především v kancelářích nebo venku při zamračených dnech. Na sluníčku mu to sice sluší, ale na displeji moc neuvidíte.

Procesor a grafická karta

Instalovaný Intel Core i5-6200U (2 x 2,3 – 2,8 GHz) s TDP 15 W je stejně populární, jako jeho předchůdce 5200U Broadwell a ten byl velmi úspěšný ve velké řádce notebooků ze střední cenové kategorie. Nejnovější generace Skylake ukazuje především zlepšené energetické účinnosti a pouze okrajově vyšší výkon. Skylake procesory nabízí podporu pro rychlé DDR4 paměti. Pro procesor nejsou výzvou nejen obvyklé kancelářské programy, ale ani Adobe Photoshop Lightroom. I s tímto náročným grafickým programem si notebook poradí a nebude stávkovat.

Integrovaný grafický procesor Intel HD 520 sice nenabízí příliš výkony, na většinu 2D úkolů ale pracuje snadno a energeticky efektivně. 3D programy a 3D hry jsou na notebooku spíše nehratelné a to i díky displeji. Potencionálně nejrychlejší je takovýto grafický procesor na výkonnějším procesoru i7.

Úložiště

Jak jsme již psali, Dell Latitude 3570 nabízí dva typy úložiště. Můžete si vybrat mezi 500 GB HDD nebo 128 GB SSD. Oproti HDD je SSD úložiště výrazně rychlejši – Maximální hodnota zápisu byla 137,7 MB/s, čtení pak 453,2 MB/s. Určitě doporučujeme volit notebooky s SSD diskem, raději s horším displejem. Uvítali bychom sice 256 GB SSD, ale i v této kapacitě je možné pracovat.

Spotřeba energie a výdrž na baterii

Minimální a průměrná spotřeba  jsou dvě hodnoty velmi blízko průměru 15,6 palcových kancelářských notebooků s i5-6200U bez dedikované grafické karty. Maximální příkon 28 wattů není problémem pro napájení o hodnotě 65 wattů.

Dell Latitude 3570 - výdrž na baterii Dell Latitude 3570 - spotřeba energie, baterie

Baterie má oproti Lenovu ThinkPad L560 s 48 Wh celých 65 Wh a to zaručuje parádní dobu výdrže na jedno nabití. V našem testu vydržel Latitude 3570 neskutečných 17 hodin – bez wifi, s minimálním jasem, minimum práce). Při surfování na Wi-Fi v běžném režimu notebook dokázal běžet na jedno nabití 9 hodin a při plném zatížení 2 hodiny a 37 minut. Výdrž na baterii je tedy srovnatelný s mnohými ultrabooky.

Hodnocení

V cenové hranici kolem 20 000 korun  se jedná o velmi dobře zpracovaný notebook, který designem nepřekvapí. Je dobře zpracovaný, má kvalitní klávesnici a komu nevadí mírná hlučnost při psaní, je to notebook pro něj. Svou výdrží na baterii se vyrovná mnohým ultrabookům, přičemž poskytuje dostatečný výkon i na úpravu fotografií ve Photoshopu. Jediné, co můžeme vytknout, je horší displej, který musel být pravděpodobně zvolen kvůli ceně. Nadruhou stranu oceňujeme SSD disk, který notebooku dodává svižnost a rychlou odezvu.

Zdroj: http://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-15-3570-Notebook-Review.168525.0.html – za uvedené informace nepřebíráme žádnou zodpovědnost, ale snažili jsme se.

Autor článku
Tomáš Krauz
Copywriter a pomocník s obsahem na webu PočítačeProKaždého, nadšenec do motocyklů a počítačů.

Related articles

  • Test notebooku HP EliteBook 8740w

    EliteBook 8740w je notebookem z roku 2010. Nyní se dostal v rámci repasovaných notebooků do fáze, kdy je cenově dostupné téměř pro každého. Z původní ceny přes 100 000 korun lze model pořídit za nějakých 20 tisíc. Díky tomu, že si HP potrpí na mnoho specifikací, můžete za tuto cenu dostat 8470w i o něco

  • Test notebooku Lenovo IdeaPad Y50-70

    Po prvním testu Lenova IdeaPad Y50-70 s Full HD displejem jsme do testu vzali další Y50-70, tentokrát s displejem UHD (3 840 x 2 160 pixelů) a rychlým SSD Samsung. Matný Full HD nebo leský UHD? To je otázka! Lenovo Y50-70 je jedním z nejzajímavějších produktů v portfoliu roku 2014 čínského výrobce Lenovo. Přístroj je

  • Test notebooku HP ProBook 6560b

    Recenze k roku 2011, nicméně notebook teď pořídíte za lidovku. HP notebook v hliníkovém pouzdru, kromě high-end vzhledu je impozantní také dvoujádrový procesor Intel z druhé generace, dedikovaná grafická karta AMD a matný 15,6″ displej s vysokým rozlišením. Cenově? Původně 900 eur, nyní v základu necelých 7 000 Kč. Za 7 můžu mít nový? Ano,

  • Test notebooku HP EliteBook 8470p

    1.1. 2012 – Novinka od HP .. Sice je už duben 2016, ale tento notebook konečně dosáhl ceny, za kterou si ho může pořídit skoro každý. Společnost HP se snaží navázat na úspěch předchozího modelu a spoléhá na vyzkoušené a důvěryhodné metody. Proč také ne, když byl předchozí model tak úspěšný. Náš testovaný model je

  • Test notebooku Dell Latitude E6520

    Hlavní předmět podnikání. E6520 je notebook zaměřen především na business, je skvěle zpracovaný a má kvalitní komponenty, které vám vydrží v notebooku bez nutnosti výměny dlouhou dobu. Notebook je v souladu s vojenským standardem 810G, je tedy odolný proti stříkající vodě. Nemusíte s ním pracovat v dešti, ale pokud se vám povede rozlít pití a

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio