Nové Články

Připojení externího monitoru k notebooku

notebook a externí monitor

Chcete rozšířit pracovní plochu notebooku, ale nevíte jak? Není to nic složitého!

Nejdříve musíte zjistit, jaké výstupy má monitor a jaké notebook. U nových zařízení jsou na obou koncích běžně dostupné HDMI porty, u starších zařízení to byly VGA nebo DVI výstupy. Důležité je, aby byl výstup na notebooku i monitoru stejný. Samozřejmě existují redukce mezi jednotlivými koncovkami, redukcí se ale ztrácí kvalita obrazu a jsou poměrně drahé.

Jak přepnout obraz?

Pokud seženete kabel, propojte notebook a monitor. Nyní se dostáváme k tomu důležitému. Některé notebooky poznají, že se jedná o další monitor a automaticky na něj obraz přezrcadlí. Pokud se tak nestane, většinou funguje klávesa Fn a kombinace s některou systémovou klávesou F na notebooku. Zde si přepnete zobrazení na dva monitory, případně pouze na ten větší monitor. U WIN8 funguje přepnutí po najetí na pravou stranu obrazovky, kde se vybere výstupní zařízení obrazu. U MacBooku to přepnutí je v předvolbách systému a sekci monitor.

Jak rozšířit plochu?

Rozšíření plochy je přímo v nastavení monitoru. Nikoli v monitoru samotném, ale v nastavení v počítači či notebooku. U Windows, Linuxu i OS X si můžete zvolit, na jakou stranu z běžného monitoru vyjedete. Pokud máte notebook na levé straně, vyjíždíte vpravo na další plochu, pokud na pravé, tak doleva. Správně by se měl využívat monitor s notebookem ve stejné výšce.

Kdy řešit rozšíření plochy?

Pokud pracujete na notebooku v kanceláři celý den nebo používáte počítač po delší dobu i doma, jsou ideální monitory s velikostí nad 17″, což málokterý notebook a ultrabook splňuje. Proto je dobré uvažovat o rozšíření monitoru o další, větší monitor. Lze pracovat na obou monitorech, nicméně většinu práce je dobré dělat na monitoru s větší uhlopříčkou.

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio