Nové Články

Na konci roku 2017 přiijde výkonný iMac

iMac Pro

Aktuálně jsou na pultech obchodů Apple iMacy 5K vybavené procesory Intel Core i5 se čtyřmi jádry a až 32 GB operační paměti. Na konci roku by ale dle neoficiálních informací měly přijít nové modely, které budou cílit především na velmi náročné uživatele.

Přicházející generace iMaců by měla být vybavena serverovými procesory Intel Xeon E3-1285 v6 s operační pamětí DDR4 s ECC s 16 aA? 64 GB. Paměťovou jednotku by mohl tvořit moderní 2 TB NVMe SSD, která nabídne extrémně rychlý zápis i čtení dat. Dostanou také novou generaci grafických karet, které by měly být, jak je u Applu zvykem, od společnosti AMD.

NovA? iMac Pro

Spekuluje se o nové klávesnici, která by mohla být vybavena čtečkou otisků prstů díky TouchID, podobně jako tomu je u iPhonů a iPadů a také o grafickém Touch Baru, který již nyní mají MacBooky Pro.

Kvůli problémům s monitory LG Ultrafine, které měly současné iMacy 5K, si chce Apple vyrábět monitory sám a je možné, že budou mít rozlišení dokonce 8K, protože firma DELL již takové monitor před nedávnem představila. Jeho uhlopříčka je úctyhodných 32 palců a stejně tak úctyhodná je i cena dosahující částky 150 000 korun.

Autor článku
Petr Filo
Specialista na IT technologie, majitel e-shopu s výpočetní technikou - ImportPC.cz a člověk otevřený všem zvídavým duším z oboru výpočetní techniky.

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio