Nové Články

Jak vyfotit obrazovku na mobilu? Screenshot displeje jednoduše!

Screenshot displeje na různých zařízeních

V životě každého člověka nastane jednou okamžik, kdy bude muset nebo potřebovat vyfotit obrazovku svého mobilního telefonu. Screenshot obrazovky je naštěstí jednoduchou záležitostí, na kterou jsou současné mobilní telefony připraveny. Začněme iPhony – jejich zastoupení sice na českém trhu není tak rozsáhlé, jako je tomu u zařízení s OS Android, ale otisk obrazovky je zde tvořen stejně už od prvního modelu.

Screenshot obrazovky na Apple iPhone

Nemůže být nic jednoduššího, než vyfotit obrazovku na iPhonu. Stačí najít na obrazovce to, co potřebujete vyfotit a současně stisknout dvě tlačítka – centrální Home Button a tlačítko uzamčení. Budete na to potřebovat pravděpodobně obě ruce a možná i chvilku cviku. Pokud totiž nestisknete obě tlačítka ve stejnou chvíli, přejdete buďto na domovskou obrazovku nebo si telefon zamknete. Po pár screenshotech na to ale přijdete.

Po stisku obou tlačítek problikne obrazovka, uslyšíte zvuk závěrky fotoaparátu a fotografii naleznete ve fotogalerii u všech ostatních snímků.

Screenshot u zařízení s Androidem

Android je rozsáhlý operační systém na tisících modelech telefonů. Vyfocení obrazovky je také velmi jednoduché, záleží však na verzi operačního systému. Od verze 4 by měl být postup stejný na všech zařízeních – ať se jedná o telefon či tablet. Mělo by stačit jednoduché stisknutí tlačítka pro vypnutí a tlačítko pro snížení hlasitosti. Opět budete potřebovat trochu cviku – stejně jako u iPhonů si můžete telefon ztlumit nebo přejdete do nabídky pro vypnutí telefonu.

Tento postup by měl být platný pro všechna zařízení s Androidem nad verzi 4.0. U telefonů Samsung by měl fungovat postup, jako u Apple iPhonů. U některých zařízení s Androidem ale může být ve tvorbě screenshotu výjimka a proto můžete vyzkoušet následující kombinace:

 • tlačítko vypnutí + tlačítko Home
 • tlačítko vypnutí + zvýšení hlasitosti
 • tlačítko Home + tlačítko zpět
 • tlačítko Home + tlačítko pro přehled aplikací

Vždy trvá screenshot o něco déle, než je tomu u jablečných zařízení. Tlačítka tak držte přibližně jednu vteřinu. Snímky pak najdete nejspíše ve složce Screenshots v nadřazené složce Pictures. Hledat je u fotografií z klasického fotoaparátu budete pravděpodobně neúspěšně.

U zařízení se starším Androidem nikdo moc nepočítal s požadavkem uživatelů na tvorbu screenshotu – řešením je tak stažení aplikace z Google Play nebo zakoupení pořádného telefonu s novým operačním systémem.

Screenshot na telefonech s Microsoft

Neměli bychom zapomínat na dnes již minoritní, ale přesto stále aktivní telefony s operačním systémem Microsoft. U těchto telefonů se screenshot dělá stisknutím tlačítka zvýšení hlasitosti a zamykacího tlačítka.

Jedna věc, mnoho možností

Jak vidíte, i přes to, že se jedná o jeden úkol, existuje několik možností, jak k cíli dojít. Screenshot vždy uděláte kombinací dvou tlačítek. Podle operačního systému je už jen otázkou, která tlačítka to budou.

Related articles

 • Jak vyčistit paměť RAM počítače

  Operační paměť RAM se vývojem notebooků a počítačů navyšuje, musí ale zvládat více úkonů najednou. Kromě běhu operačního systému se operační paměť stará o běh všech dalších procesů a programů – ať už těch antivirových, tak například náročných her. I prohlížeče operační paměť zatěžují, proto je dobré občas operační paměti ulevit. Když se počítač sekne,

 • Copyright a registered trademark – klávesová zkratka

  Klávesové zkratky pro copyright a registered trademark se píší jednoduše a i přesto, že je tak často nevyužijete, je dobré jejich zápis znát. Nikdy nevíte, kdy si nebudete moci zkratku vyhledat a její využití bude nezbytné. Přitom zápis © a ® není vůbec složitý. A to jak na počítači, tak na notebooku. Symbol můžete také

 • Macy vyjdou pro firmu levněji, než zařízení s Windows

  Na webu JAMF.com se objevila zpráva o tom, že Macy jsou pro firmu levnější, než zařízení s Windows. I když se zařízení od Applu o několik stovek dolarů dražší, než počítač nebo notebook s Windows, jeho údržba je pak výrazně levnější a díky delší životnosti se vyplatí investovat. Jedinou nevýhodou tak může být pro firmu

 • Apple iPhone 7/7 Plus

  Podzim 2016 a je tady další model jednoho z nejúspěšnějších telefonů světa. Tentokrát se iPhone označuje 7 a 7 Plus, nabízí několik vylepšení a také několik kontroverzních změn. Vývojový posun se oproti modelu 6s pozná, výměna za sedmičku se vyplatí uživatelům iPhone 6 a starších modelů. Příští rok bude totiž iPhonovské jubileum a tak lze

 • Jak vybrat myš k počítači?

  U stolního počítače je to nezbytnost. U notebooku v podstatě také. Je to myš. Periferie, pomocí které ovládáme celý počítač. Mezi hlavní otázky při výběru určitě patří, zda-li budete s myší cestovat, jestli chcete nějakou obyčejnou nebo kvalitní s více tlačítky.. Není toho mnoho, ale jednoduchý výběr mít v moři myší rozhodně nebudete. Základní dělení

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio