Nové Články

Jak restartovat notebook?

Vypnutí notebooku na windows 8

Sem tam se může stát, že se váš notebook rozhodne stávkovat, nespolupracovat a v průběhu věší práce se zasekne a úplně vás ignoruje. Pak vám zřejmě nezbývá jiná možnost, než váš notebook restartovat.

Jednodušší cesta

Pokud máte jen sebemenší možnost pohybu v systému, je dobré restartovat notebook pomocí připravených softwarových tlačítek.

U Windows je možnost restartu pod nabídkou start/dlaždicí a podobně, jako když notebook vypínáte, zvolíte tlačítko „Restartovat“. U Maců a MacBooků je restart možný přes symbol jablka v horní liště, kde mezi možnostmi „Uspat, Restartovat, Vypnout“ zvolíte druhou možnost.

 

Notebooky, které se jen tak nezaseknou

Ostřejší přístup

Když s notebookem nemůžete dělat nic, existuje alternativní metoda. Hlavní tlačítko na notebooku/tabletu ale vlastně i počítači (tlačítko pro vypnutí a zapnutí) musíte podržet několik vteřin. Může to být i docela dlouhá doba, klidně okolo deseti vteřin. Tím se zařízení zaručeně vypne. Pak už stačí po pár vteřinách tlačítko stisknout a notebook znovu nastartovat.

Autor článku
Tomáš Krauz
Copywriter a pomocník s obsahem na webu PočítačeProKaždého, nadšenec do motocyklů a počítačů.

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio