Nové Články

Jak napsat zavináč na klávesnici?

@

V dnešní době, kdy jdou neustále technologie dopředu, je stále mnoho lidí, kteří mají problém s tím, že neví, jak napsat s pomocí klávesnice zavináč. Abyste již k těmto lidem nepatřili, uvedeme si zde několik způsobů, jak napsat zavináč.

Zavináč na české klávesnici

Když se podíváte na českou klávesnici, zjistíte, že tento znak nikde uveden není. Proto existuje několik možností. U stolního počítače nebo starších a větších notebooků, kde je přítomná numerická klávesnice, lze k napsání zavináče použít Alt+64 (nejdříve stiskněte ALT, držte ho, následně napište na numerické klávesnici číslici 64). Ovšem s nástupem notebooků bez numerické klávesnice je tato zkratka k nepoužití. Není ale vše ztraceno.

U starších i novějších notebooků či ultrabooků sice není přítomná numerická klávesnice, za to je k dispozici tlačítko na pravé straně s pojmenováním Alt nebo AltGr. Bez ohledu na označení se jedná o pravý Alt. Pro napsání zavináče tedy stačí stisknout buď pravý Alt (AltGr) a písmeno V. Zavináč lze rovněž napsat kombinací levého Altu, Ctrl a V (Ctrl+Alt+V), které se nacházejí vlevo od mezerníku.

Zavináč na anglické klávesnici

U anglické klávesnice je psaní zavináče poměrně jednoduché, neboť vám k tomu postačí zkratka levý Shift+2, což je tlačítko, kterým běžně na české klávesnici píšete „ě“. Předtím než však budete chtít tímto způsobem napsat zavináč, je nutné přepnout českou klávesnici na anglickou. To uděláte tak, že stisknete najedou levý Shift a Alt. Stejným způsobem pak můžete přepnout anglickou klávesnici na českou.

Jaký způsob psaní zavináče si vyberete, je jen na vás. Každému vyhovuje něco jiného. Důležité je, abyste měli v povědomí, jakými způsobem lze @ napsat. Je to z toho důvodu, že každý počítač či notebook je jiný a u každého může fungovat něco jiného. Z toho vyplývá – co jde na jednom notebooku nebo stolním počítači doma, nemusí jít na jiném zařízení v práci.

Zavináč na MACu

MacBook nebo iMac není tak běžný v České republice, jako PC s Windows. Takže návodů v češtině moc není. Nemyslete si, že Apple nemáme rádi. Všechny články na blogu jsou psány na MacBooku Pro, některé dokonce z iPadu Air. A samozřejmě – jedeme na iPhonu.

Jak se píše zavináč? Jednoduše. Alt a stisknutí 2 v řádku pod klávesami F. Nic jiného nepotřebujete. A protože je toho hodně a na vychytávky pro Mac není čas, máme pro vás tip zde, v sekci @. Potřebujete výstřižek? Zkuste výstřižek oblasti pomocí CMD + Shift + 4 nebo screen celé obrazovky pomocí CMD+ Shift + 3. Výstřižek nebo screen obrazovky se vám uloží na plochu. Snad jsme pomohli.

Related articles

 • Jak vyčistit paměť RAM počítače

  Operační paměť RAM se vývojem notebooků a počítačů navyšuje, musí ale zvládat více úkonů najednou. Kromě běhu operačního systému se operační paměť stará o běh všech dalších procesů a programů – ať už těch antivirových, tak například náročných her. I prohlížeče operační paměť zatěžují, proto je dobré občas operační paměti ulevit. Když se počítač sekne,

 • Copyright a registered trademark – klávesová zkratka

  Klávesové zkratky pro copyright a registered trademark se píší jednoduše a i přesto, že je tak často nevyužijete, je dobré jejich zápis znát. Nikdy nevíte, kdy si nebudete moci zkratku vyhledat a její využití bude nezbytné. Přitom zápis © a ® není vůbec složitý. A to jak na počítači, tak na notebooku. Symbol můžete také

 • Macy vyjdou pro firmu levněji, než zařízení s Windows

  Na webu JAMF.com se objevila zpráva o tom, že Macy jsou pro firmu levnější, než zařízení s Windows. I když se zařízení od Applu o několik stovek dolarů dražší, než počítač nebo notebook s Windows, jeho údržba je pak výrazně levnější a díky delší životnosti se vyplatí investovat. Jedinou nevýhodou tak může být pro firmu

 • Apple iPhone 7/7 Plus

  Podzim 2016 a je tady další model jednoho z nejúspěšnějších telefonů světa. Tentokrát se iPhone označuje 7 a 7 Plus, nabízí několik vylepšení a také několik kontroverzních změn. Vývojový posun se oproti modelu 6s pozná, výměna za sedmičku se vyplatí uživatelům iPhone 6 a starších modelů. Příští rok bude totiž iPhonovské jubileum a tak lze

 • Jak vyfotit obrazovku na mobilu? Screenshot displeje jednoduše!

  V životě každého člověka nastane jednou okamžik, kdy bude muset nebo potřebovat vyfotit obrazovku svého mobilního telefonu. Screenshot obrazovky je naštěstí jednoduchou záležitostí, na kterou jsou současné mobilní telefony připraveny. Začněme iPhony – jejich zastoupení sice na českém trhu není tak rozsáhlé, jako je tomu u zařízení s OS Android, ale otisk obrazovky je zde

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio