Nové Články

Internetové prohlížeče – seznam internetových prohlížečů

Loga prohlížečů - Chrome, Mozilla, Opera

Prohlížeče se staly nedílnou součástí našich počítačů a z pouhého zobrazování stránek se pro mnohé z nás stávají centrem všeho dění. Je jen na nás, jaký prohlížeč si zvolíme. Vždy záleží na tom, co od něj vyžadujeme a  s čím se nám bude lépe pracovat.

web-browsers-2

Jak si vybrat?

Pro běžného uživatele internetu. který na něm používá e-mail, čte si novinky, sdílí fotky na sociálních sítích a nakupuje v e-shopech, je nejdůležitější pohodlná práce, která je zajištěna:

  • rychlostí prohlížení stránek,
  • přehledným a intuitivním uživatelským rozhraním prohlížeče,
  • kvalitou webových stránek.

Internet Explorer

Tento typ prohlížeče patří mezi nejrozšířenější a nejpoužívanější prohlížeče. Pochází z dílny Microsoft a je stabilně součástí operačního systému od doby Windows 98. Jedná se o nejstarší prohlížeč a podle výsledků NetMAekerShare ho využívá 58 % uživatelů internetu.

internet-explorer-30

Mozilla FireFox

Prohlížeč Mozilla FireFox vyšel poprvé v roce 2004 a stal se velkým konkurentem pro dominující Explorer. FireFox nabízí možnost velmi rychlého stažení doplňků, které nejsou v základní nabídce FireFox. Ke stažení se nabízejí stovky doplňků, která slouží především k usnadnění práce na internetu. Nejvíce oblíbený je například Adblock.

firefoxportable

Google Chrome

Google Chrome se vyznačuje jednoduchostí ovládání a rychlostí načítání stránek. Jeho cílem bylo vytvořit bezpečné a jednoduché surfování po internetu. Při vyhledávání stačí napsat do adresní řádky hledané téma a prohlížeč napoví webové stránky nebo zahájí vyhledávání. Zapamatuje si vaše oblíbené stránky, které pak budete přístupné z jakékoliv záložky.

windows_brouser_chrome

Opera

Opera je výsledkem norské firmy Opera Software a stejně jako i další zmíněné prohlížeče je zdarma. Nabízí vlastní e-mail, který filtruje spamy, má vlastní integrované blokování pop-up oken, okna se dají jednoduše ovládat pohyby myší. Opera má také vlastní chat. Podporuje pluginy a celou řadu dalších funkcí a nastavení.

opera

Safari

Safari je webový prohlížeč původně určený pro počítače Apple s OS Mac. Prohlížeč umožňuje prohlížení webových stránek v záložkách, blokování pop-up oken, obsahuje RSS čtečku a spoustu dalších vlastností a funkcí. Apple patří mezi nejrychlejší internetové prohlížeče, nabízí inteligentní  vyhledávání, Ikona Reader nebo rodičovskou kontrolu.

mini-hero-safari-tabs-devices_2x

Autor článku
Tomáš Krauz
Copywriter a pomocník s obsahem na webu PočítačeProKaždého, nadšenec do motocyklů a počítačů.

Related articles

  • Jak přehrát MP4 na PC?

    Formát MP4 je formát především pro video, často se ale můžeme setkat s formátem MP4 v hudební podobě. Proto potřebujete program, který zvládne přehrát mnoho formátů nebo nepotřebuje žádnou složitou instalaci. Důležité tedy je, aby zvládl již v základu přehrát všechny běžné formáty, ať už se jedná o hudbu nebo o video. Mezi nejvhodnější volbu,

  • Jak vybrat notebook – 7. díl – operační systém

    Operační systém Dnes je jen opravdu malé množství notebooků bez operačního systému. V případě absence systému je nutné zakoupení licence a operační systém doinstalovat. Běžným uživatelům ale doporučujeme, aby si pořídili notebook s již předinstalovaným operačním systémem. Tím se vyhnete velké spoustě problémů, protože po vybalení z krabice vás čeká pouze krátký průvodce počátečním nastavením,

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio