Nové Články

Intel Core i3 zvládne 4,8 GHz, i5 a i7 až 5 GHz

Intel Core - Kaby Lake

Už delší dobu se mluví o tom, že by Intel mohl nabídnout procesor, který bude možné taktovat oficiálně – tedy nebude třeba obcházet nastavení frekvence procesoru všelijakými šedými a černými cestami, jako tomu bylo doposud. Jako první „mozek“ počítače s možností přetaktování byl vybrán Intel Core i3-7350K. Řada Kaby Lake se tak dočká sourozence, který s největší pravděpodobností posune procesory v počítačích i noteboocích na další úroveň.

Výsledný výkon

Intel Core Kaby LakeNa kolik bude možné procesor přetaktovat zatím není jisté – záleží především na kvalitě výroby a chlazení procesoru. Běžně dostupné vzduchové chlazení by mělo procesor udržet nad hranicí 4,8 GHz bez přehřívání. Běžné i3 nabídnou kolem 2,7 GHz. Navýšení o celý GHz? Proč ne – odemčené i5-7600K a i7-7700K bude možné „poladit“ nad 5 GHz.

Otázkou je, zda-li nepřijde pro maximální frekvenci nějaké omezení. Aktuálně se mluví o maximálním taktu 4,2 GHz, dvou jádrech, 4 MB paměti L3 cache a TDP 60W (to by bylo možné využít i pro spoustu notebooků).

Kromě možnosti přetaktování nenabídnou novinky z řady Kaby Lake žádná další vylepšení – nedočkáte se nižší spotřeby ani nižší teploty při nižším využití. Na druhou stranu přijde do nabídky nová generace procesorů Pentium s technologií Hyperthreading se čtyřmi jádry.

i3 na světě

Do počítačů a notebooků se nejspíš dostane později, oficiální představění je plánováno na 5. ledna. Cena základního procesoru by se měla pohybovat mezi 150 a 180 dolary. Otázkou pak je, jestli se vyplatí investice do přetaktovaného procesoru s dvěma jádry, nebo je lepší pořídit si čtyřjádrového Core i5. Uvidíme, na kolik se cena výsledná vyšplhá a co procesory ve skutečnosti nabídnou.

Cena procesorů Intel Core Kaby Lakce

Další novinky se dozvíte na http://www.svethardware.cz/.

Related articles

  • Spotřeba nebo výkon? Intel se rozhodl!

    Máme pro vás novinku, než recenzi! Snad to ale nevadí. Novinky jsou důležité a ve světě elektroniky snad ještě důležitější. Můžeme vám nadělit test nebo porovnání jednotlivých notebooků nebo komponent, nicméně aktuálnost pak je otázkou několika dní, než někdo přijde s nějakým novým zařízením. Co se týče Intelu, vypadá to na opačný směr ve vývoji.

  • Jak vybrat notebook – 4. díl – procesor

    Procesor Procesor (CPU) je základním kamenem každého počítače a je tak potřeba mu věnovat potřebnou pozornost. CPU zodpovídá za běh celého operačního systému a každé aplikace. Rychlejší procesor sice zajistí rychlejší běh programů, ale u notebooků zároveň sníží výdrž na baterii a zároveň výrazně zvýší cenu. Proto je důležité si při výběru notebooku uvědomit, k

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio