Nové Články

Google (Gůgl) prohlížeč Chrome zdarma v češtině

Google Chrome - nejrychlejší prohlížeč na trhu

Google Chrome se objevuje v roce 2009 a bere FireFoxu vítr z plachet. Nový prohlížeč překvapil vůbec svou existencí, ale také použitými technologiemi. Největším překvapením bylo otevřené jádro WebKit, známe od prohlížeče Safari. Google také přichází s vlastním open source projektem Chromium a právě z něho pak vychází Google Chrome.

Chrome nabízí standardní funkce jako je změna velikosti písma, záložky, správa hesel nebo podporu více jazyků. Podle průzkumů SatCounter je Google Chrome nejpoužívanějším prohlížečem na světě a Explorer s Mozillou jsou na druhém a třetím místě.

Tady si stáhneš Google Chrome zdarma v češtině

Rychlý, jednoduchý a bezpečný

Google Chrome nabízí rychlost a svého času se jednalo o nejrychlejší prohlížeč, dnes o první příčku soupeří s Mozilla FireFox. Google Chrome je postavený na velice přehledném uživatelském rozhraní. Vývojáři od Googlu se snažili přijít s prvky, které uživatelům co nejvíce usnadní surfování na internetu a vyhledávání na něm. Chrome byl tak vůbec jako první, kdo sloučil adresní a vyhledávací řádku. Vznikl tzv. omnibox, tento prvek byl revoluční a zkopírovaly ho i další prohlížeče.

V neposlední řadě je prioritou Googlu bezpečnost. Chrome má tak v sobě zabudovanou ochranu proti malwaru a phishingu. Prohlížeč je také vybaven funkcí automatických aktualizací, Chrome si tak dokáže stáhnout seznam nebezpečných stránek a uživatele na ně upozornit.

Doplňky, které oceníte

  • LastPass – uložení všech hesel v šifrované podobě na serveru
  • Gmail Offline – přístup k e-mailům i bez připojení
  • Trash Can – obnovení omylem zavřených záložek
  • WOT – blokuje přístupy ke škodlivým webům ještě před nakažením systému
  • TabCloud – zachování hromadně otevřených stránek, když chcete rychle vypnout počítač
  • AutoTranslete – přeložení označeného textu
  • Hover Zoom – zryhclení načítání velkých obrázků bez klikání na miniatury

Google Chrome na všech zařízeních

Výhodou Google Chrome jeho propojení s Googlem a také možnost synchronizace na veškerých vašich zařízeních. Můžete ho mít v telefonu, tabletu i notebooku. Google Chrome umožňuje synchronizaci záložek a dotazů napříč všemi zařízeními. Výhodou je jednoduché překládání stránek do cizího jazyka, ačkoliv se jedná o strojové překlady až do 52 jazyků.

Další vychytávky Chromu jsou například rodičovská kontrola, Instant Pages – inteligentní vyhledávání na webu, podporu 3D grafiky, vyhledávání pomocí obrázků, čtečku PDF souborů nebo anonymní režim.

snimek-obrazovky-2016-11-15-v-8-42-48

Autor článku
Petr Filo
Specialista na IT technologie, majitel e-shopu s výpočetní technikou - ImportPC.cz a člověk otevřený všem zvídavým duším z oboru výpočetní techniky.

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio