Nové Články

Extrémní grafika NVS 810 za přijatelnou cenu

nvidia_nvs_810

Pokud si říkáte, co je to přijatelná cena, můžeme vás ujistit, že to je pořád dost. V porovnání s různými konkurenty je to ale cena vesměs průměrná.

Nvidia NVS 810, to je tak grafická karta, o které bude řeč. Pokud potřebujete zobrazit obsah na více monitorů nebo dataprojektorů, je to ideální volba pro použití ve stolním počítači. NVS 810 zvládne až 8 monitorů s vysokým rozlišením.

V čem je NVS 810 skvělá?

NVS 810 je specializovaná grafická karta do PCI Express slotu, uvnitř najdeme dva čipy Maxwell GM107 a GeForce 750. Mají dohromady 4 GB paměti. Ve verzi DisplayPort 1.2 je nejzajímavější asi počet výstupů, který se vyšplhal na 8 výstupů. SPotřeba karty je pak 68 W. Karta si poradí s připojením 8 displejů či projektorů s rozličením 4K Ultra HD s frekvencí 30 Hz, případně se čtiřmi 4K monitory 60 Hz. Dohromady lze propojit až 4 grafiky, takže lze získat obraz na 32 samostatných monitorů.

Jaká je cena?

Nvidia NVS 810 podporuje technologie skládání obrazu, počítá tak s tím, že se z více monitorů vytvoří celistvá plocha. Jaká je ta cena, o které byla řeč už na začátku článku? Cena by se měla pohybovat kolem 700 dolarů – v našich krajinách je to přibližně 21 000 korun. Ano, není to málo, ale pro své využití a výkon je to pořád dobrá cena.

Pro většinu smrtelníků nevyužitelná

Je jasné, že takto drahou kartu nevyužije každý. Proto je tu sposta grafických procesorů, které jsou cenově přijatelnější. Častokrát stačí použitý grafický procesor, který sice není tak výkonný, ale na běžné domácí použití nebo kancelářskou práci postačí. Navíc se v rámci těchto starších karet dá výrazně ušetřit, 2 GB grafiku ta dostanete od nějakých 1 000 korun do 6 500 korun.

zdroj: https://www.pny.com/NVIDIA_NVS_810_for_Eight_DP_Displays?sku=VCNVS810DP-PB

Autor článku
Petr Filo
Specialista na IT technologie, majitel e-shopu s výpočetní technikou - ImportPC.cz a člověk otevřený všem zvídavým duším z oboru výpočetní techniky.

Related articles

  • Porovnání grafických karet

    Grafický procesor, v anglické zkratce GPU, je speciální procesor umístěný na základní desce nebo na samostatné grafické kartě uvnitř počítače, který zajišťuje veškeré grafické výpočty nutné pro vykreslování dat. Moderní výkonné karty jsou poměrně drahá záležitost. Doopravdy výkonnou grafickou kartu za 5 000 korun neseženete. Nemusíte se děsit, pro běžné užití takovou kartu ani nepotřebujete.

  • Jak vybrat notebook – 3. díl – technické parametry

    Technické parametry V předchozích dvou dílech jsme si řekli něco o základních charakteristikách notebooků a mezi jakými notebooky je možné vybírat. V našem seriálu o výběru notebooku se postupně dostáváme od obecných informací k určitým informacím, které by měli každému uživateli stačit k výběru toho správného notebooku pro svou práci či zábavu. Nyní se dostáváme

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio