Nové Články

Apple iPhone 7/7 Plus

Podzim 2016 a je tady další model jednoho z nejúspěšnějších telefonů světa. Tentokrát se iPhone označuje 7 a 7 Plus, nabízí několik vylepšení a také několik kontroverzních změn. Vývojový posun se oproti modelu 6s pozná, výměna za sedmičku se vyplatí uživatelům iPhone 6 a starších modelů. Příští rok bude totiž iPhonovské jubileum a tak lze očekávat velký vývoj ve výkonu, výdrží, fotoaparátu a možná i pravděpodobně i v designu.

Stejný vzhled, ale odlišný přístup

Ač na první pohled vypadají oba iPhony naprosto stejně, jako jeho předchůdci 6 a 6s / 6 Plus a 6s Plus, najdete na něm hodně odlišností. Tou první může být barva – zůstala totiž pouze stříbrná, zlatá a růžová. Space Gray nahradila totiž Black (černá) a Black Jet (lesklá černá). Ano, Apple opět rozšiřuje portfolio barev svých telefonů a v nabídce jich je rovnou 5.

Kromě barev se dočkal úpravy také jack 3,5 mm pro vaše sluchátka. Už tam není. Namísto jacku jsou standardně sluchátka připojovány do lightning konektoru, stejně jako nabíječka. Zda-li je to výhoda či nevýhoda nelze říci – tato změna je minimálně velmi diskutovaná. K iPhonu si tak připojíte klasická sluchátka s jackem 3,5 mm přes redukci nebo rovnou do lightningu.

Barevné řešení a odstranění jacku pro sluchátka jsou vlastně ty největší designové změny, které můžete na iPhone 7/7 Plus najít. Malé úpravy se dočkal fotoaparát, kde je čočka o něco větší a vystouplé hrany jsou plynule převedeny do těla přístroje.

iphone-7

Home button

Jedno z mála mechanických tlačítek – tlačítko Domů – bylo nahrazeno haptickým senzorem. Tlačítko vypadá sice obdobně, jako u předchůdců s Touch ID (od modelu 5s), chová se úplně jinak. Při stisku a odemykání spodní část telefonu mírně kopne do prstu. Není to ale jao rána ze zásuvky. Home Button si spíše mírně zavrní a vy poznáte, že je telefon odemčený. Funkce stejná, jde jen o zvyk. U odemykání si můžete zvolit, jakou silou se vám má telefon odemknout. Pro jemné ruce nastavíte minimální hodnotu, pro dřevorubce je tu pak maximální odpor. Každý si poradí s jakoukoli odezvou, jde spíše o pohodlí při odemykání telefonu.

Technické parametry iPhonu 7

Každý Apple iPhone přichází s novou verzí procesoru – tentokrát je to čipset A10 Fusion. Procesor je čtyřjádrový a pracuje na frekvenci 2,3 Ghz – je o 40% rychlejší, než jeho předchůdce. Paměť RAM se ustálila na hodnotě 2 GB u menšího modelu, což pro vylazený operační systém iOS bohatě dostačuje. IPhone 7 Plus nabízí rovnou 3 GB operační paměti. Mírně se zvýšila kapacita baterie, která nyní pojme 1 960 / 2 900 mAh energie.

S novým modelem přicházejí také úpravy v kapacitách paměti. Dřívějších 16, 32, 64 a 128 GB bylo nahrazeno kapacitami 32, 128 a 256 GB paměti. Změny kapacit pamětí se projeví i u modelu 6s, který postupně dostane nově vydané kapacity. Ceny zůstavají stejné, jako tomu bylo doposud – za cenu 16 GB verze dostanete třicetdvojku, za 64 GB pak 128 GB. Rozšíření především základní paměti je velice vítanou změnou, jelikož i fotoaparát prošel vylepšením a úložiště v základních 16 GB by nestačilo vůbec nikomu.

Retina displej disponuje rozlišením 1 334 x 750 px, obsahuje 16 milionů barev a je o 25 % jasnější, než u iPhone 6s. U „Pluska“ je displej též jasnější a nabízí rozlišení Full HD. Rozměry telefonu jsou:

 • iPhone 7 – 138,3 x 67,1 x 7,1 milimetru a hmotnost 138 gramů
 • iPhone 7 Plus – 158.2 x 77.9 x 7,3 milimetru a hmotnost 188 gramů

Ještě lepší fotky

Už model 6s fotil parádně, 12 Mpix vzadu a 5 Mpix vzadu bohatě stačilo pro moderní selfie i velká panorama fotky. Inovace je inovace. Z megapixelů je nyní 12 a 7, světelnost pak vzrostla z f/2.2 na f/1.8. A čím méně, tím lépe. Nyní můžete pořizovat ještě ostřejší a kvalitnější fotky za zhoršených světelných podmínek. U nového telefonu také získáte optickou stabilizaci obrazu. U modelu plus najdete navíc 2x optický zoom a možnost focení v režimu Telephoto.

Fotoaparát Iphone 7

Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem

Pro iPhone toto tvrzení z Maxipsa Fíka platí dvojnásob. S novým modelem iPhonu přichází nový operační systém iOS 10, který podporuje společně se Siri ještě více světových jazyků. Siri se bohužel češtiny nedočkala a pravděpodobně si ještě nějaký ten pátek počká.

Neutopíte ho!

Telefon splňuje normu IP67 – je tedy voděvzdorný a prachuvzdorný. Není to sice na plavání a focení delfínů pod vodou – při dešti nebo náhodném namočení se vám ale nezničí.

Autor článku
Tomáš Krauz
Copywriter a pomocník s obsahem na webu PočítačeProKaždého, nadšenec do motocyklů a počítačů.

Related articles

 • Jak vyčistit paměť RAM počítače

  Operační paměť RAM se vývojem notebooků a počítačů navyšuje, musí ale zvládat více úkonů najednou. Kromě běhu operačního systému se operační paměť stará o běh všech dalších procesů a programů – ať už těch antivirových, tak například náročných her. I prohlížeče operační paměť zatěžují, proto je dobré občas operační paměti ulevit. Když se počítač sekne,

 • Copyright a registered trademark – klávesová zkratka

  Klávesové zkratky pro copyright a registered trademark se píší jednoduše a i přesto, že je tak často nevyužijete, je dobré jejich zápis znát. Nikdy nevíte, kdy si nebudete moci zkratku vyhledat a její využití bude nezbytné. Přitom zápis © a ® není vůbec složitý. A to jak na počítači, tak na notebooku. Symbol můžete také

 • Macy vyjdou pro firmu levněji, než zařízení s Windows

  Na webu JAMF.com se objevila zpráva o tom, že Macy jsou pro firmu levnější, než zařízení s Windows. I když se zařízení od Applu o několik stovek dolarů dražší, než počítač nebo notebook s Windows, jeho údržba je pak výrazně levnější a díky delší životnosti se vyplatí investovat. Jedinou nevýhodou tak může být pro firmu

 • Jak vyfotit obrazovku na mobilu? Screenshot displeje jednoduše!

  V životě každého člověka nastane jednou okamžik, kdy bude muset nebo potřebovat vyfotit obrazovku svého mobilního telefonu. Screenshot obrazovky je naštěstí jednoduchou záležitostí, na kterou jsou současné mobilní telefony připraveny. Začněme iPhony – jejich zastoupení sice na českém trhu není tak rozsáhlé, jako je tomu u zařízení s OS Android, ale otisk obrazovky je zde

 • Jak vybrat myš k počítači?

  U stolního počítače je to nezbytnost. U notebooku v podstatě také. Je to myš. Periferie, pomocí které ovládáme celý počítač. Mezi hlavní otázky při výběru určitě patří, zda-li budete s myší cestovat, jestli chcete nějakou obyčejnou nebo kvalitní s více tlačítky.. Není toho mnoho, ale jednoduchý výběr mít v moři myší rozhodně nebudete. Základní dělení

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio