Nové Články

Apple iPhone 4s

Iphone 4s

Apple iPhone 4s vyšel z uzavřených dveří továren v roce 2011. Proč o tomto telefonu píšeme? Je to totiž telefon, který ještě řada lidí používá a na jeho stáří stále může konkurovat dnešním telefonům. Vzhledem k hardwaru telefonu si každý řekne, že může mít telefon za 1 000 korun. Ale tomu tak doopravdy není.

Naše mini-série o zařízeních Apple začíná v sekci telefonů právě modelem 4s. Před tímto modelem bylo vydáno několik dalších modelů, modely iPhone 4 a starší však již používá málokdo, lze ale říct, že na svou dobu to byly opět špičky.

Kvalita a moderní mobilní systém

Privilegiem značky Apple není pouze hardware, těží především ze svých systémů – na mobilních zařízeních je to iOS a kvality zpracování. 4s vyšel v době, kdy měly telefony běžně 5 Mpixelové fotoaparáty a pamět nižší než 512 MB RAM. Na tehdejší dobu to byl nejvýkonnější telefon, s poměrně dlouhou výdrží na baterku vzhledem ke konkurenci a hlavně se udržel na trhu do dnes. Ano, stále se prodává. Sice se jedná většinou o bazarové nebo repasované kousky, ale na tom není nic špatného.

Paměť RAM od 1 do 64 GB

Telefon disponuje procesorem Apple A5, který má dvě jádra. Operační paměť RAM v kapacitě 1 GB také v té době nebyla úplně malá hodnota. (navýšení na 2 GB přišlo až s modely 6s a 6s Plus, což vypovídá o tom, že po dlouhou dobu 1 GB paměti stačil). Grafický dvoujádrový procesor je oproti modelu iPhone 4 dokonce 7 krát rychlejší. Tyto parametry zajišťují i při vysokém zatížení plynulé a rychlé reakce.

Protože do iPhonů nelze vložit paměťovou kartu, Apple vkládá do svých modelů vestavěné paměti. U žádného modelu nemusí nikoho trápit to, že si nemůže aplikaci přesunout na paměťovou kartu, úložiště je rychlé a jednoduché. V modelu 4s lze mít paměti 8, 16, 32 a 64 GB, přičemž jsou verze k rozeznání především podle ceny.

Iphone 4S - zadní strana

Snímky o 1/3 ostřejší

Díky 8 Mpix fotoaparátu lze na iPhonu pořizovat fotografie v rozlišení až 3264 x 2448 px. Vývoj nezastavíte. Proto oproti předchozímu modelu fotoaparát 4s dokáže zpracovat o tři čtvrtiny více světla a snímky jsou o třetinu ostřejší. Fotoaparát umí rozeznávat tváře, na které následně automaticky ostří. Model 4s disponuje také LED bleskem.

Nový iOS 5

Další vlna novinek přišla s novou verzí operačního systému. iOS 5 přinesla 200 nových funkcí jako je například vylepšené notifikační centrum nebo integrovaný editor fotek. Nutno podotknout, že podpora operačního systému skončila u verze 7, verze 8 zůstala pouze na novějších zařízeních. Pokud ale vyžadujete nejnovější systém, Apple doladil nový systém iOS 9, takže si na 5 let starém telefonu můžete alespoň po grafické stránce připadat, že máte úplně nový telefon.

4s sice není tak rychlý, jako byl s verzí 5 či 6, ale na takto starý telefon to je pořád v rámci hranic. Většina výrobců se snaží podporu a aktualizaci systému ukončit dva, tři roky po vydání modelu, aby si byl zákazník nucen zakoupit nový přístroj. Apple šel jinou cestou a je vidět, že se to vyplatilo.

Seznamte se se SIRI

Revoluce díky hlasovému ovládání? V USA ano, v ČR ani pět let poté. SIRI totiž vychází prozatím pouze s angličtinou a budou vyvíjeny jazyky rozšířenější, než je český jazyk. S chytrou pomocnicí SIRI si můžete vytvořit poznámku v kalendáři, zeptat se na počasí nebo přidat upomínku. (U modelů 5 a dále lze za pomoci SIRI diktovat zprávy, přepínat jednotlivé skladby a provádět spoustu dalších věcí).

Základní parametry

Může se zdát, že je telefon již zastaralý, v roce 2016 ale stále existuje nějaké procento uživatelů, kterým model 4s přináší dostatečný výkon, kvalitu, výdrž na baterii …

iphone 4 a 4s kopie

Autor článku
Petr Filo
Specialista na IT technologie, majitel e-shopu s výpočetní technikou - ImportPC.cz a člověk otevřený všem zvídavým duším z oboru výpočetní techniky.

Related articles

 • Jak vyčistit paměť RAM počítače

  Operační paměť RAM se vývojem notebooků a počítačů navyšuje, musí ale zvládat více úkonů najednou. Kromě běhu operačního systému se operační paměť stará o běh všech dalších procesů a programů – ať už těch antivirových, tak například náročných her. I prohlížeče operační paměť zatěžují, proto je dobré občas operační paměti ulevit. Když se počítač sekne,

 • Copyright a registered trademark – klávesová zkratka

  Klávesové zkratky pro copyright a registered trademark se píší jednoduše a i přesto, že je tak často nevyužijete, je dobré jejich zápis znát. Nikdy nevíte, kdy si nebudete moci zkratku vyhledat a její využití bude nezbytné. Přitom zápis © a ® není vůbec složitý. A to jak na počítači, tak na notebooku. Symbol můžete také

 • Macy vyjdou pro firmu levněji, než zařízení s Windows

  Na webu JAMF.com se objevila zpráva o tom, že Macy jsou pro firmu levnější, než zařízení s Windows. I když se zařízení od Applu o několik stovek dolarů dražší, než počítač nebo notebook s Windows, jeho údržba je pak výrazně levnější a díky delší životnosti se vyplatí investovat. Jedinou nevýhodou tak může být pro firmu

 • Apple iPhone 7/7 Plus

  Podzim 2016 a je tady další model jednoho z nejúspěšnějších telefonů světa. Tentokrát se iPhone označuje 7 a 7 Plus, nabízí několik vylepšení a také několik kontroverzních změn. Vývojový posun se oproti modelu 6s pozná, výměna za sedmičku se vyplatí uživatelům iPhone 6 a starších modelů. Příští rok bude totiž iPhonovské jubileum a tak lze

 • Jak vyfotit obrazovku na mobilu? Screenshot displeje jednoduše!

  V životě každého člověka nastane jednou okamžik, kdy bude muset nebo potřebovat vyfotit obrazovku svého mobilního telefonu. Screenshot obrazovky je naštěstí jednoduchou záležitostí, na kterou jsou současné mobilní telefony připraveny. Začněme iPhony – jejich zastoupení sice na českém trhu není tak rozsáhlé, jako je tomu u zařízení s OS Android, ale otisk obrazovky je zde

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio