Nové Články

Apple iPad Pro

ipad pro

iPad Pro – lehký, tenký, epický. Takto znělo představení na konferenci Applu. iPad byl vždy jednoduchý na ovládání, výkonný a přizpůsobený na činnosti, které se mají na tabletu dělat. iPad Pro ovšem přichází s odlišnou filozofií, nahrazuje v určité míře počítač, papír a dokonce i talent uživatele. Proč?

Můžete na něm kreslit

IPad Pro má 12,9palcový displej, téměř dvojnásobný výkon oproti iPadu Air 2 a vylepšenou technologii Multi-touch. Na novém iPadu lze nejen psát za pomoci dotykové obrazovky či klávesnice, ale můžete na něm kreslit pomocí Apple pencil. Původní zamyšlení bylo právě na tom, aby iPad nahradil počítač a papír, což se v určité míře povedlo. Pravděpodobně není primárně určen pro uživatele, kteří se dívají na filmy a píší statusy na Facebooku. Je určen pro podnikatele, architekty, manažery a další, kteří by v jednom zařízení využili obrovský potenciál.

Nejvyšší rozlišení ze všech zařízení s iOS

iPad Pro má displej s 5,6 miliónu pixelů, což je nejvyšší rozlišení ze všech zařízení s operačním systémem iOS. Na téměř třináctipalcové obrazovce není problém střihat 4K videa, připravovat různé dokumenty a prezentace – to všechno neskutečně rychle, spolehlivě a precizně.

V Apple iPadu Pro se skrývá nový čip A9X třetí generace s 64bitovou architekturou, dosahuje 1,8 násobku výkonu iPadu Air 2 a dokonce dvojnásobku grafického výkonu. A to Air 2 nebyl nijak pomalý. iPad Pro zvládne všechny náročné aplikace a hry, na které si vzpomenete.

Váží pouhých 713 gramů

I přes svůj veliký displej disponuje tloušťkou pouhých 6,9 mm a hmotností 713 gramů. V unibody konstrukci najdete 4 vestavěné hi-fi reproduktory – má tak trojnásobný akustický výkon oproti iPadu Air. Uvnitř pak najdeme 4 GB RAM, což v dnešní době je standardem pro stolní počítače. Spojte si to s operačním systémem iOS a zjistíte, že je to až neskutečná hodnota.

Nahradí notebook i stolní počítač

Dostaneme se k parametrům. Jak již bylo zmíněno, displej má 12,9 palce a 5,6 milionu pixelů. Disponuje ale rozlišením 2732 x 2048 pixelů, což je hned po 5K iMacu nejvyšší rozlišení, které Apple nabízí. A věřte, že na zařízeních MacBook Pro je rozlišení klenot. Výdrž na baterii 10 hodin při plném používání. 4 GB RAM, Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 a/g/n/ac.

Až na cenu, která se pohybuje od 25 000 do 34 000 korun, je to zařízení, které dokáže mnoha uživatelům nahradit notebook nebo i stolní počítač. A některým uživatelům tato cena nahradí počítače rovnou tři.

Autor článku
Petr Filo
Specialista na IT technologie, majitel e-shopu s výpočetní technikou - ImportPC.cz a člověk otevřený všem zvídavým duším z oboru výpočetní techniky.

Related articles

 • Jak vyčistit paměť RAM počítače

  Operační paměť RAM se vývojem notebooků a počítačů navyšuje, musí ale zvládat více úkonů najednou. Kromě běhu operačního systému se operační paměť stará o běh všech dalších procesů a programů – ať už těch antivirových, tak například náročných her. I prohlížeče operační paměť zatěžují, proto je dobré občas operační paměti ulevit. Když se počítač sekne,

 • Copyright a registered trademark – klávesová zkratka

  Klávesové zkratky pro copyright a registered trademark se píší jednoduše a i přesto, že je tak často nevyužijete, je dobré jejich zápis znát. Nikdy nevíte, kdy si nebudete moci zkratku vyhledat a její využití bude nezbytné. Přitom zápis © a ® není vůbec složitý. A to jak na počítači, tak na notebooku. Symbol můžete také

 • Macy vyjdou pro firmu levněji, než zařízení s Windows

  Na webu JAMF.com se objevila zpráva o tom, že Macy jsou pro firmu levnější, než zařízení s Windows. I když se zařízení od Applu o několik stovek dolarů dražší, než počítač nebo notebook s Windows, jeho údržba je pak výrazně levnější a díky delší životnosti se vyplatí investovat. Jedinou nevýhodou tak může být pro firmu

 • Apple iPhone 7/7 Plus

  Podzim 2016 a je tady další model jednoho z nejúspěšnějších telefonů světa. Tentokrát se iPhone označuje 7 a 7 Plus, nabízí několik vylepšení a také několik kontroverzních změn. Vývojový posun se oproti modelu 6s pozná, výměna za sedmičku se vyplatí uživatelům iPhone 6 a starších modelů. Příští rok bude totiž iPhonovské jubileum a tak lze

 • Jak vyfotit obrazovku na mobilu? Screenshot displeje jednoduše!

  V životě každého člověka nastane jednou okamžik, kdy bude muset nebo potřebovat vyfotit obrazovku svého mobilního telefonu. Screenshot obrazovky je naštěstí jednoduchou záležitostí, na kterou jsou současné mobilní telefony připraveny. Začněme iPhony – jejich zastoupení sice na českém trhu není tak rozsáhlé, jako je tomu u zařízení s OS Android, ale otisk obrazovky je zde

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio