Nové Články

Apple iPad Air 2

ipad air 2

Společnost Apple měla u iPadu vždy za cíl vytvořit výjimečně výkonné zařízení. Zařízení s kterým budete dělat skvělé a velké věci, ale zároveň bude tak tenké a lehké, že ho téměř přestanete vnímat. S iPadem Air 2 se jim tento záměr vydařil. A nejen to.

Fantastický displej

Apple iPad Air 2 má nový přepracovaný Retina displej, jehož tři původní vrstvy byly sjednoceny v jednu. Díky tomu je zajištěn tenčí vzhled, zvýšilo se množství barev a vylepšil se kontrast. iPad Air 2 je tedy vybaven 9,7 palcovým Multi-Touch displejem s LED podsvícením a technologií IPS, díky čemuž můžete sledovat displej i z většího úhlu bez velké ztráty barev. Navrch byla přidána oleofobní vrstva odolná proti šmouhám a antireflexní vrstva, díky které je iPad Air 2 nejméně odrazivým tabletem na světě.

Tak tenký a přesto výkonný

Apple iPad Air 2 je nejen tenčí, ale také podstatně výkonnější. Speciálně pro něj byl vyvinut čip A8X, který podává daleko vyšší výkon CPU a grafiky než jeho předchůdce iPad Air.  S procesorem A8X a 64bitovou architekturou je iPad Air výkonný jako mnohé stolní počítače. A přitom je velmi úsporný. O napájení tabletu se stará vestavěná 27,3Wh dobíjecí lithium-polymerová baterie, která umožňuje pracovat, prohlížet web nebo sledovat oblíbený seriál až 10 hodin.

Dokonalé zabezpečení

iPad Air 2 je také obohacen o průlomovou technologii Touch ID, která zaručuje bezprecedentní úroveň zabezpečení. Technologie Touch ID využívá ten nejdokonalejší zabezpečovací systém jaký příroda vyvinula – otisk vašeho prstu. Svůj iPad Air 2 tak jednoduše zamknete nebo odemknete jediným dotykem.

ipad air 2

Bezdrátový a neuvěřitelně rychlý

Polohu můžete určit pomocí digitálního kompasu nebo pomocí asistované GPS a pro bezdrátové propojení neschází WiFi rozhraní s technologií MIMO. Model s WiFi + Cellular je vybaven rychlejší technologií pro přenos dat a podporou více sítí, tudíž se s ním připojíte kdekoli na světě.

Foťte jako profesionál

Apple iPad Air je vybavený dvojicí kamer, které slouží pro nahrávání videí, videohovory nebo fotografování. Díky fotoaparátu iSight budou všechny vaše fotky vypadat jako od profesionála. Fotoaparát iSight má vyspělou optiku, vylepšený snímač a vlastní obrazový signální procesor Apple. Přední kamera HD byla přepracována a obohacena o větší pixely pro ještě lepší záběry i při nedostatečném osvětlení. Součástí jsou šikovné a často využívané funkce jako panorama, časosběrné video, zpomalené video, samospoušť či sekvenční focení.

iOS 8

A aby toho nebylo málo, v iPadu Air 2 je zabudován jeden z nejintuitivnějších, nejvyspělejších a nejbezpečnějších mobilních operačních systémů na světě – iOS 8, který vám pomůže dostat z vašeho iPadu ještě více než dřív. Všechna vylepšení v iOS 8 jsou navržena tak, aby perfektně pracovala na iPadu Air 2 a využila sílu čipu A8X, rychlost připojení a skvělý Retina displej.

Skvělé a vylepšené aplikace

V iPadu Air jsou pro vás připraveny skvělé a vylepšené aplikace, které využíváte každý den. Ať už jde o vyřízení e-mailů, serfování na internetu nebo čtení knih. Obsahuje také spoustu aplikací vhodných pro práci s fotkami, filmy či hudbou. V App Storu naleznete stovky dalších aplikací navržených právě pro iPady, takže ať se věnujete fotografii, filmu, hrám či cestování, určitě si vyberete aplikaci, která vám bude dokonale vyhovovat.

Parametry v bodech

 • čip A8X 64-bit s pohybovým koprocesorem M8
 • iOS 8
 • 9,7 palcový Multi-Touch Retina displej
 • WiFi s technologií MIMO + Cellular
 • 8 MP fotoaparát iSight s nahráváním HD videa 1080p
 • FaceTime HD kamera
 • lithium-polymerová baterie s kapacitou 27,3 wattů – výdrž až 10 hodin
 • obsahuje aplikace AirDrop, AirPlay, Control Center, Family Sharing, iCloud Drive, Multitasking a spousty dalších

Related articles

 • Jak vyčistit paměť RAM počítače

  Operační paměť RAM se vývojem notebooků a počítačů navyšuje, musí ale zvládat více úkonů najednou. Kromě běhu operačního systému se operační paměť stará o běh všech dalších procesů a programů – ať už těch antivirových, tak například náročných her. I prohlížeče operační paměť zatěžují, proto je dobré občas operační paměti ulevit. Když se počítač sekne,

 • Copyright a registered trademark – klávesová zkratka

  Klávesové zkratky pro copyright a registered trademark se píší jednoduše a i přesto, že je tak často nevyužijete, je dobré jejich zápis znát. Nikdy nevíte, kdy si nebudete moci zkratku vyhledat a její využití bude nezbytné. Přitom zápis © a ® není vůbec složitý. A to jak na počítači, tak na notebooku. Symbol můžete také

 • Macy vyjdou pro firmu levněji, než zařízení s Windows

  Na webu JAMF.com se objevila zpráva o tom, že Macy jsou pro firmu levnější, než zařízení s Windows. I když se zařízení od Applu o několik stovek dolarů dražší, než počítač nebo notebook s Windows, jeho údržba je pak výrazně levnější a díky delší životnosti se vyplatí investovat. Jedinou nevýhodou tak může být pro firmu

 • Apple iPhone 7/7 Plus

  Podzim 2016 a je tady další model jednoho z nejúspěšnějších telefonů světa. Tentokrát se iPhone označuje 7 a 7 Plus, nabízí několik vylepšení a také několik kontroverzních změn. Vývojový posun se oproti modelu 6s pozná, výměna za sedmičku se vyplatí uživatelům iPhone 6 a starších modelů. Příští rok bude totiž iPhonovské jubileum a tak lze

 • Jak vyfotit obrazovku na mobilu? Screenshot displeje jednoduše!

  V životě každého člověka nastane jednou okamžik, kdy bude muset nebo potřebovat vyfotit obrazovku svého mobilního telefonu. Screenshot obrazovky je naštěstí jednoduchou záležitostí, na kterou jsou současné mobilní telefony připraveny. Začněme iPhony – jejich zastoupení sice na českém trhu není tak rozsáhlé, jako je tomu u zařízení s OS Android, ale otisk obrazovky je zde

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio