Nové Články

Apple iPad 3

apple ipad 3

Stejně jako u iPhonů, tak i u iPadů dochází k neustálému zlepšování a zdokonalování. Apple se vždy poučí z minulých nedostatků a ještě dodá něco navíc. Nejinak tomu bylo i u iPadu 3, kde se výrazně zlepšil displej, zvýšil se výkon a výdrž zůstala stále na vysoké úrovni.

Proč se vyplatí ho koupit?

Kdybychom měli vypíchnout jeho největší výhody a uvést důvody, proč se rozhodně vyplatí si ho pořídit, na prvním místě by byla jeho kvalitní konstrukce a elegantní štíhlé tělo, prvotřídní displej, vynikající výdrž, výkonný hardware, velmi rychlý OS a fotoaparát s 5 Mpx a natáčením Full HD videa.

Design se nezměnil

Provedení předešlých modelů se osvědčilo a tak nebylo důvod ho nějak měnit. IPad 3 není od minulého modelu skoro rozeznat. Pouze se o něco málo zvětšila čočka nového fotoparátu na zadní straně. Ani jeho tloušťka se nějak závratně nezvětšila.

Co se ovšem zvýšilo je jeho váha. Nový iPad 3 je o 50 g těžší. Bylo to způsobeno především navýšením kapacity baterie, a to na 10 hodin, ale celková hmotnost už je dost diskutabilní a mnohé zájemce může odradit.

Je to tablet, ne počítač

Je důležité mít neustále na paměti, že ačkoliv se neustále modely zlepšují, stále se jedná o tablety, nikoli počítače. Je tedy potřeba k něm tak přistupovat a přizpůsobit očekávání. Jejich užívání je tak prvotně určeno pro konzumaci obsahu a ne pro jeho tvorbu.

4x jemnější rozlišení

iPad 3 dostal nový Retina displej, který je pro čtení internetových stránek, e-mailů nebo elektronických knih výborně připravený. Jeho rozlišení je až 4násobně vyšší než u minulého modelu. 2 048 x 1536 px je už opravdu vysoké rozlišení, je o 44 % lepší saturace barev a displej má 3,1 milionů obrazových bodů. Jednotlivé body tak nelze rozeznat ani po bližším pohledu.

Apple-iPad-3

Špičkový displej potřebuje špičkový výkon

Aby takto vymazlený displej mohl pracovat s neznatelnou odezvou je potřeba mu dát k dispozici nejmodernější výpočetní výkon. Proto má iPad 3 čip A5X, který si s obrovským rozlišením poradí levou zadní. jeho čtyřjádrová grafická část hravě zvládá poklepávání, stránkování, ale také náročnější operace jako editaci fotografií, aplikaci filtrů nebo hraní her.

Vše se přenese bez zbytečných kabelů

Díky iCloud není potřeba k iPadu cokoli připojovat přes kabely. Apple počítá s tím, že se postupně uživatelé dokupují další zařízení od Applu (iPhone, Mac, iPod Touch) a díky tomu je vše dokonale propojené. iCloud dokáže ukládat hudbu, obrázky, aplikace, ale také kontakty, dokumenty, a to vše bezdrátově.

Základní parametry

 • operační systém: Apple iOS
 • rozlišení: 2048 x 1536 px
 • frekvence procesoru: 1 GHz
 • rozměry: 24,12 x 18,57 x 9,4 cm
 • hmotnost: 652 g

Related articles

 • Jak vyčistit paměť RAM počítače

  Operační paměť RAM se vývojem notebooků a počítačů navyšuje, musí ale zvládat více úkonů najednou. Kromě běhu operačního systému se operační paměť stará o běh všech dalších procesů a programů – ať už těch antivirových, tak například náročných her. I prohlížeče operační paměť zatěžují, proto je dobré občas operační paměti ulevit. Když se počítač sekne,

 • Copyright a registered trademark – klávesová zkratka

  Klávesové zkratky pro copyright a registered trademark se píší jednoduše a i přesto, že je tak často nevyužijete, je dobré jejich zápis znát. Nikdy nevíte, kdy si nebudete moci zkratku vyhledat a její využití bude nezbytné. Přitom zápis © a ® není vůbec složitý. A to jak na počítači, tak na notebooku. Symbol můžete také

 • Macy vyjdou pro firmu levněji, než zařízení s Windows

  Na webu JAMF.com se objevila zpráva o tom, že Macy jsou pro firmu levnější, než zařízení s Windows. I když se zařízení od Applu o několik stovek dolarů dražší, než počítač nebo notebook s Windows, jeho údržba je pak výrazně levnější a díky delší životnosti se vyplatí investovat. Jedinou nevýhodou tak může být pro firmu

 • Apple iPhone 7/7 Plus

  Podzim 2016 a je tady další model jednoho z nejúspěšnějších telefonů světa. Tentokrát se iPhone označuje 7 a 7 Plus, nabízí několik vylepšení a také několik kontroverzních změn. Vývojový posun se oproti modelu 6s pozná, výměna za sedmičku se vyplatí uživatelům iPhone 6 a starších modelů. Příští rok bude totiž iPhonovské jubileum a tak lze

 • Jak vyfotit obrazovku na mobilu? Screenshot displeje jednoduše!

  V životě každého člověka nastane jednou okamžik, kdy bude muset nebo potřebovat vyfotit obrazovku svého mobilního telefonu. Screenshot obrazovky je naštěstí jednoduchou záležitostí, na kterou jsou současné mobilní telefony připraveny. Začněme iPhony – jejich zastoupení sice na českém trhu není tak rozsáhlé, jako je tomu u zařízení s OS Android, ale otisk obrazovky je zde

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio