Nové Články

15 leté výročí Gmailu není žádný vtip. Naopak! Přináší převratné vylepšení Smart Compose s využitím AI (umělé inteligence)

Nejnovější aktualizace služby gmail Smart Compose viditelně zpřístupňuje umělou inteligenci široké veřejnosti. Po 15 letech je Gmail něčím mnohem větším než pouhou emailovou platformou. 

Gmail byl spuštěn přesně před 15 lety. Ovšem emailová služba, kterou to celé začalo, není již ani zlomkem toho, co Gmail znamená dnes. K příležitosti výročí Gmailu Google vydává update funkce Smart Compose, jež umožní rychlejší psaní emailů. 

Funkce na bázi AI (umělé inteligence) bude od nynějška plně podporovat zařízení se systémem Android. Podpora pro zařízení s iOS přijde záhy. Dle dosavadních odhadů společnosti Google bude v příštím roce určitým způsobem využívat mobilní telefony přes 72% americké pracovní síly. V důsledku toho se na mobilní e-mail bude spoléhat čím dál více zaměstnanců. 

V rámci webového rozhraní Gmailu nyní Smart Compose šetří svým uživatelům čas tak, že již nemusí psát přes miliardu znaků týdně. Předpokládá se, že zpřístupněním této funkce pro mobilní telefony se toto číslo ještě raketově zvýší. Kromě toho, že Smart Compose bude podporován mobilními telefony, bude také dostupný ve španělštině, francouzštině, italštině a portugalštině. 

Jedním z rizik přílišného spoléhání se na Smart Compose je, že  obsah vašeho emailu bude vypadat, jako by byl psán robotem. Google si je této skutečnosti dobře vědom a snaží se, aby se umělá inteligence co nejlépe přizpůsobila vám a vašemu stylu psaní. U pozdravů a běžných výrazů je teď mnohem pravděpodobnější, že budou působit jako byste je napsali vy sami. Také návrhy předmětů emailu se nyní odvíjejí z obsahu vašeho textu. 

Konečně jsme se i u Google dočkali funkce, která umožňuje plánované odesílání e-mailů v přednastaveném čase. Ačkoli podnikoví uživatelé Microsoft Outlooku mají tuto funkci již déle, uživatelé Gmailu se nyní mohou vyhnout netaktně zasílaným emailům ve středu ve 3 ráno a mohou tak pozdržet své zprávy do začátku pracovní doby.

zdroj:

www.techspot.com/gmail-15-anniversery

Autor článku
Petr Filo
Specialista na IT technologie, majitel e-shopu s výpočetní technikou - ImportPC.cz a člověk otevřený všem zvídavým duším z oboru výpočetní techniky.

O nás

Snažíme pomoci lidem, kteří nejsou úplnými super odborníky přes počítače. Vytváříme jednoduché návody a postupy, jak a co na počítači dělat a také radíme s nákupem a správným výběrem.

Kontakty

ImportPC.cz, Petr Filo
Plánská 2029
Tachov 347 01

606 42 42 97
obchod@importpc.cz
www.importpc.cz

Správce webu: ANT studio